Kuupäev: 29. september 2021
Kellaaeg: 16:30
Koht: Tartu Elektriteater
Aadress: Tartu Ülikooli kirik
📽️ 4-osaline luulefilm on sündinud rahvusvahelise luulekursuse raames. Neliteist luuletajat Eestist, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt. Alustavad sõnaseadjad ja kogenud luuletajad lahkamas möödunud kevade raskust ja helgust.
✔ Sündmus on publikule tasuta! Palume enda tulekust teada anda: forms.gle/uNKZYQaU1RRaAgrS8.
🎞️ Film linastub eesti ja inglise keeles. Filmil on eesti ja inglise keelsed subtriitrid. Luulefilmi pikkus 1h 26 min.
📖Paljudes luuletustes, mis on inspireeritud muuhulgas luuletaja Tõnis Vilu loomingust, vaatavad autorid otsa oma vaimsele tervisele, mõtestavad viimase aja meeldejäävamaid kontaktiotsinguid ning leiavad kokkupuutepunkte sügavalt isiklikke teemasid käsitledes.
Kava:
I osa: „Sügavad vestlused“ küsib, nagu pealkirigi viitab, missugused kontaktiotsimised kaaslastega on meid viimasel ajal kõige sügavamalt puudutanud.
II osa: „Kink psühholoogile“ uurib edasi, missugust kontakti on võimalik saavutada näiteks terapeudi või kallimaga ning kuidas suhestub sellega luule kirjutamine.
III osa: „Igavene kevad“ vaatab otsa traumadele meie perekondades ja ebameeldivatele mustritele, mis ketravad edasi me suhetes ja ühiskonnas.
IV osa: „Tundekasvatus“ uurib, missuguse pagasiga tuleme oma lapsepõlvest ja kooliajast ning missuguseid kogemusi võtame kaasa oma sünnipäevadest – hetkedest, mil just eriti tähistada enda olemasolu.
Tõnis Vilu luulet esitab näitleja ja luuletaja Merca, kõik teised autorid esitavad oma loomingut peamiselt ise. Filmis teevad kaasa projekti mentorid lavaluuletaja Joelle Taylor ning luuletaja ja teatritegija Adam Kammerling Londonist ning luuleprõmmude eestvedaja Sirel Heinloo.
Vaata lisaks Tartu Elektriteatri kodulehelt või Facebookist.

Pärnu Prõmmu finaal 2024

Kuupäev: 19. mai 2024 Kellaaeg: 16:00-18:00 Koht: kohvik Piano, Pärnu
Vaata lähemalt

TarSlämmi finaal 2024

Kuupäev: 9. mai 2024 Kellaaeg: 20:00 Koht: Vilde ja Vine, Tartu
Vaata lähemalt

Loovkirjutamise kursus: KOGU KIUSATUS

Kuupäev: 8.01-31.03.2024 Kellaaeg: 18:30-20:15 Koht: Biblioteek, Tartu ja veeb
Vaata lähemalt