Kuupäev: 8.01-31.03.2024
Kellaaeg: 18:30-20:15
Koht: Biblioteek, Tartu ja veeb
Aadress: Aparaaditehas, Kastani 42
Sirel Heinloo on juhendanud Biblioteegis loovkirjutamisi juba ligi kaks aastat. Selle aja sees oleme olnud tunnistajaks nii mitmegi looja arengule, nii mitmegi luuletajahääle kujunemisele. Nüüd on aeg saaki koristada, justnimelt koristada – vaadata ja lugeda üle, noppida välja oma seni kirjutatud luuletuste kõige nupukamad õied ja krõmpsumad lehed ja need kimpu siduda. Leiame oma luulekogule viljakad algused, kõige küpsemad lõpud ja kohad, kus laotub veel tühjus. Uuel kursusel sünnib igal osalejal debüütkogu (või pikema tsükli) käsikiri, visand või idee. Kursus on väga praktiline ja pakub toetust ja sünergiat, mis niisuguses koosluses on kordumatu.
🖋 Kursuse üheks sambaks on Päiv Dengo debüütkogu koostamine ja toimetamine. Selle näite varal saame ka ise oma luulekogu kokku panemiseks esitada endale õigeid küsimusi, luua kompositsiooni- ja kirjutamisülesandeid. Kelle tekstidele me veel ühiselt rohkem kaasa elame, sõltub osalejatest endist. On võimalik osaleda nii iseseisvamalt kui ka ennast suuremalt mängu pannes.
🖋 Kursus kestab ajaliselt kolm kuud. Selle üheks füüsiliseks kogunemiskohaks on raamatupood Biblioteek Tartus, aga vastavalt etapile teeme mõne töötoa ka Elutoas Lava Taga. Kui tarvis, saab osaleda ka veebis ning sidepidamine toimub ka meili ja video teel. Grupp saab olema väike, nii et tarvidusel oleme paindlikud.
◾️ Tule looma ja saa endale pühendunud kaaslased 🌿
Kursuse hind:
🌿 kui seame erilise fookuse just sinu loomingule – 240€
◾️ kui teed kaasa iseseisvamalt – 150€
🪽 kui sa ei ole oma kirjutamisega veel nii kaugel, et raamatust unistada, aga soovid luulesünergiast osa saada ja sulle on tähtis, et Päiv oma esimese raamatuga oleks eriti toetatud – 180€
(tasuda saab ka kahes või kolmes osas)
Kõige tihedamalt kohtumisi on jaanuaris.
E, 8.01 kl 18:30–20:15
E, 15.01
E, 29.01
Veebruaris ja märtsis toimub kokku veel kolm töötuba, päevad selguvad osalejatega kokkuleppel. 🔔 Lisaküsimused ja REGISTREERIMINE HILJEMALT 5.01.2024  📧 tarslamm@gmail.com Ennast kirja pannes kirjelda ka lühidalt, mis etapis sa enda arvates oled. Oodatud on nii uued kui ka juba tuttavad kirjutajad.
✒️ Sirel Heinloo on luuleprõmmude eestvedaja, kirjanduse doktorant Tartu Ülikoolis, kahe pisikese lapse ema ja luuletaja, kelle luuletusi on ilmunud Värskes Rõhus, Loomingus, Vikerkaares ja kõige värskemas numbris ajakirjas Edasi. Samuti võib tema luuleloomingut leida hoopis filmikeeles. (Uudista TarSlämm + Poetry Slam Youtube’i kanalil)
✒️ Päiv Dengo on luuletaja, kes on võitnud TarSlämmi 2022. aastal ja tulnud UNESCO kirjanduslinnade korraldataval rahvusvahelisel lavaluulevideote võitlusel Slamovision III kohale. Vaata lähemalt YouTube’st. Tema luuletusi on ilmunud Värskes Rõhus ja Postimehes. 🐺
Plakati on loonud Illustrations Studio.

Pärnu Prõmmu finaal 2024

Kuupäev: 19. mai 2024 Kellaaeg: 16:00-18:00 Koht: kohvik Piano, Pärnu
Vaata lähemalt

TarSlämmi finaal 2024

Kuupäev: 9. mai 2024 Kellaaeg: 20:00 Koht: Vilde ja Vine, Tartu
Vaata lähemalt

Loovkirjutamise kursus: KOGU KIUSATUS

Kuupäev: 8.01-31.03.2024 Kellaaeg: 18:30-20:15 Koht: Biblioteek, Tartu ja veeb
Vaata lähemalt